Helikunsti sihtkapital

Alanud on taotluste vastuvõtt 2024. a II jaotusesse.Taotluse esitamise viimane päev on 20. mai. Alustage taotluse koostamisega varakult ja tutvuge raha jagamise korraga.
Viimane uudis

Selgusid Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid

9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.



9. veebruaril kell 18 antakse Nobelessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad.

Gala otseülekannet näeb  kultuur.err.ee portaalis ja seejärel kell 20.00 ETV2s.

 

Kultuuriminister Heidy Purga kinnitas 3. novembril Kultuurkapitali sihtkapitalide uued koosseisud järgmiseks kaheks aastaks.


„Kultuurkapitali sihtkapitalid on meie suurte kultuurivaldkondade toimimises ülimalt olulise tähtsusega koosseisud. Erinevate erialaliitude poolt esitatud kandidaatidel seisab ees kaks vastutusrikaste otsuste aastat. Kindlasti ootavad ees põhjalikud arutelud, kuid ma olen kindel, et need 56 uut sihtkapitalide liiget hoiavad meie ühist kultuurivälja oma suure ekspertiisi ja heade kavatsustega nii, et sellest saavad kasu loovisikud, festivalid, organisatsioonid ja kogu Eesti rahvas, kes kultuurist moel või teisel osa saab,” selgitas kultuuriminister Heidy Purga.


Kultuurkapitali seaduse järgi kuulub igasse sihtkapitali seitse oma loome- või spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Nüüd esitavad sihtkapitali liikmed endi seast ühe esindaja Kultuurkapitali nõukokku. Nõukogu otsustab valdkondadevaheliste suurprojektide rahastamise, Kultuurkapitali aastaeelarve ning tulevikusuundade üle ja 

rahastab kultuuriehitiste ehitust sihtotstarbeliselt laekunud summade kaudu.



Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustas 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval Eesti parimaid muusikaõpetajad.  Sel aastal anti aukirjad pidulikult üle Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.


Tänavu pälvisid pedagoogi tunnustuspreemia viis erineva muusika-ala õpetajat üle Eesti.

Sihtkapitali esimehe Marje Lohuaru sõnul on muusikaõpetus väga eriline õppeaine, millel on suur tähtsus inimese vaimsel kasvatamisel. "Muusika jääb inimesega kogu eluks ning klassikalist muusika- ja pilliõpet alustab laps väga noorelt. Hea õpetaja hoolitseb selle eest, et lastes tekiks huvi ja armastus muusika vastu, et areneksid nende loomupärased muusikalised eeldused ning et musitseerimise teel rikastuks nende tundeelu. Muusikaõpetaja inspireerib ja hoiab õpilasi muusika juures ning innustab neid jätkama professionaalsete muusikutena. Muusiku töö on tõeline elu kutse ning teie, õpetajad, panete sellele aluse. Suur tänu teile selle pühendumise eest!“ lisas Lohuaru.

 Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali pedagoogi tunnustuspreemia 2023 laureaadid:

Taimi Kopli – C. Kreegi nimeline Haapsalu Muusikakooli viiuliõpetaja

Olavi Kasemaa – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tallinna Muusika- ja Balletikooli saksofoniõpetaja

Mart Aus  – Lasnamäe ja Keila Muusikakooli ning Tapa Muusika-ja Kunstikooli löökpilli-, rütmika- või vaskpuhkpilliõpetaja ja orkestrijuht

Helen Ott – Türi Muusikakooli tšelloõpetaja

Õnnela Brambat – Viimsi Muusikakooli klaveriõpetaja

 

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital jagab muusikapedagoogide tunnustuspreemiaid välja juba kaheteistkümnes kord, alates 2012. aastast koolide ettepanekute põhjal ja sihtkapitali algatustena. Preemiaga tunnustatakse pühendumist erialasele tegevusele ning muusikaalase hariduse jätkusuutlikku õpetamist. Tunnustuspreemia suurus on 1500 eurot.


Foto Rasmus Kooskora
Muusikapäeva fotoseina galerii

 
Facebook

Vaata eelnevate aastate laureaate: https://www.kulka.ee/sihtkapitalid/helikunst/pedagoogi-tunnustuspreemia


Virumaa Teataja